Вчені знайшли докази того, що Содом і Гоморру дійсно знищив «вогонь із неба»

Близько 3700 років тому вибух метеорита, ймовірно, зруйнував поселення на північному узбережжі Мертвого моря. Такого висновку дійшла група археологів на чолі з Філіпом Сільвією з Південно-західного університету Трініті (Альбукерке,США), що займалася дослідженням цього регіону.

Про це повідомляє Science News.

Радіовуглецевий аналіз та мінерали, які кристалізувалися при високих температурах, вказують на те, що у радіусі 25 кілометрів довкола улоговини Гхор (Ель-Гор) колись відбувся грандіозний вибух. Філіп Сільвія та його команда вважають, що в результаті цього вибуху величезна кількість солоного кип’ятку з Мертвого моря потрапила на колись родючі землі. Люди не поверталися до цих місць впродовж наступних 600-700 років.

На щорічній конференції American Schools of Oriental Research, Сільвія повідомив, що розкопки в п’яти населених пунктах в улоговині Гхор (Йорданія), показали, що цей регіон був безперервно заселений як мінімум 2500 років. Раптово, наприкінці бронзового віку, відбувалося одночасне знищення усіх поселень. Окрім місця розкопок, у регіоні було виявлено принаймні 120 невеликих поселень. За оцінками вчених, на момент космічного катаклізму в регіоні проживало 40-60 тисяч людей.

Найкращі докази того, що наприкінці бронзового віку тут вибухнув метеорит, були знайдені в місті Таль-ель-Хаммам, яке більшість дослідників ототожнюють з біблійним Содомом. Сильвія та його команда працюють тут уже 13 років. Дослідники помітили, що цегляні стіни майже всіх будівель міста та його оборонні мури раптом зникли близько 3700 років тому. Від них залишилася лише кам’яні фундаменти. Більш того, зовнішні стінки багатьох глиняних посудин з цього періоду просто розплавлені. У скляних залишках впродовж кількох секунд утворилися кристали цирконію. Це вказує на вплив надзвичайно високих температур, можливо, такої як на поверхні Сонця. Тоді ж був дуже сильний вітер, що призвів до створення невеликих куль з розбитої кераміки, які, як дощ впали на Талль-ель-Хаммам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *