В Україні з 2020 року заборонять пластикові пакети: що треба знати

На Україну у 2020 році чекає заборона пластикових пакетів – монобільшість Верховної Ради підтримала в першому читанні законопроект №2051-1, який встановлює заборону на використання пластикових пакетів із 2020 року.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Обозреватель.

Loading…

За це рішення свої голоси на пленарному засіданні 12 листопада віддали 365 народних депутатів, “проти” не було жодного голосу.

Згідно з документом, заборона пластикових пакетів розповсюджується на пакети тонше 50 мікрон. Під заборону не попадуть біорозкладні, надлегкі пакети до 225 на 345 на 450 мм. Крім того, рибу, м’ясо, сипучі продукти і лід все ще можна буде придбати в пластиковій упаковці – для цих товарів законопроект також передбачає виключення.

Перевірка виконання Закону буде покладена на центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику в сфері державного контролю за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

Цей орган буде зобов’язаний повідомляти суб’єктам господарювання, які поширюють пластикові пакети, про порушення ними вимог законодавства не менш ніж за п’ять робочих днів до дати розгляду справи.

Нагадаємо, у 2018 році президент Чилі Себастьян Піньєра (Sebastian Pinera) оголосив, що в країні прийнятий закон, що забороняє використання поліетиленових пакетів і упаковки. Країна стала першою в Латинській Америці, де запроваджено подібну заборону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *