У Зеленського основні зміни до Конституції хочуть внести протягом року

Представник президента у парламенті Руслан Стефанчук вважає, що основні зміни до Конституції команда глави держави затвердить протягом року.

Про це Стефанчук розповів в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

Він зауважив, що у чинного тексту Конституції «є ціла низка питань, пов’язаних з наявністю цілої низки так званих декларативних прав, які просто проголошені, і фактично не мають механізму їх реалізації та захисту».

Стефанчук каже, що кожна зі змін до Основного закону стосувалась переважно повноважень органів влади, але ніхто не чіпав гарантій прав людини.

«Ми хочемо відродити Раду з правової реформи при президентові України. І одним з перших питань буде проведення функціонального аудиту, хто за що відповідає», – додає він.

За словами Стефанчука, крім Ради з правової реформи команда Зеленського хоче визначити найбільш притаманну для України модель і  систему.

«Також визначити, яка модель і система буде найбільш притаманна для України, враховуючи її територіальне становище, національні традиції, світосприйняття, правову культуру», – пояснює представник президента.

На уточнене питання, чи означає це розгляд нової Конституції, Стефанчук відповів: «Це ще питання дискусії. Тому що є декілька варіантів підходів».

«Я думаю, що найважливіші речі мають бути проведені в перший рік. Бо в цей перший рік ми, по-перше, маємо велику підтримку від народу України. По-друге, маючи напрацьовані механізми, у нас є можливість провести їх через Верховну Раду. І, по-третє, ми маємо можливість промоніторити, наскільки вони досягли своєї мети», – зазначив він.

Нагадаємо, у День Конституції президент України Володимир Зеленський закликав українців стати учасниками флешмобу «моя улюблена стаття» зі знання Основного закону.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *