У Раді хочуть відстрочити мовну статтю закону «Про освіту»

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який дозволить на 5 років відстрочити скандальну мовну статтю в законі «Про освіту».

Про це поінформувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич делегацію представників Ради Європи, передає прес-служба відомства.

«Зі свого боку ми прийняли рекомендації Венеційської комісії та зараз працюємо над їх імплементацію. Ви можете ознайомитися з «Дорожньою картою імплементації статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту». Тут ми пропонуємо до розгляду графік консультацій, наш план дій щодо реалізації інших рекомендацій Венеційської комісії. Також хочу повідомити, що Уряд вже подав до парламенту і у Верховній Раді зареєстровано проект закону, що передбачає видовження перехідного періоду до 5 років – з 2017 до 2023 року», — заявила Гриневич.

Відзначимо, що раніше Міносвіти погодилося продовжити термін вступу в силу мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року, оскільки такі рекомендації надійшли від Венеціанської комісії. Зараз же закон передбачає перехід на нові мовні норми в 2020-му році.

Згідно з новим законом, до 2020 року мови нацменшин будуть викладатися до п’ятого класу, а після цього навчання з 1 класу переходить на українську мову.

Венеціанська комісія розкритикувала мовну статтю закону і рекомендувала змінити її, щоб уникнути дискримінації нацменшин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *