Томос для України: названо три важливі моменти

Відомий вчений-релігієзнавець Ігор Козловський назвав три основних моменти, важливих для формування помісної православної церкви в Україні.

Про це Ігор Козловський розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

За його словами, найважливішим у цьому питанні є бачення самих віруючих, адже це їхня церква.

“Але в цілому в українського громадянського суспільства є бажання побудувати народну соборну церкву. Відкинути московський ієрархічний зразок – з жорсткою вертикаллю, де домінує єпископат”, – вважає Козловський.

На його думку, нова церква має бути відтворена за прикладами українського середньовіччя й епохи Просвітництва, як це було в часи Великого князівства Литовського, Речі Посполитої.

“Тоді церква не була державною, але була народною – у церковних справах мали широке представництво миряни і прості священики. Таким чином створювалися братства, які займалися просвітницькою роботою та активно впливали на життя українського суспільства, в тому числі – на життя церкви. А потім з’явилися академії Петра Могили та інші. І у всьому цьому – заслуга народної церкви”, – нагадав історію експерт.

Крім того, на думку Козловського, дуже важливо зробити так, щоб людині в церкві було комфортно.

“Щоб не бігали за нею з вимогою «надягнути хустку», в той час як у храмі навіть ніде присісти”, – навів він приклад.

Також релігієзнавець вказав на важливість того, щоб нова церква була сучасною.

“Для цього в нас є приклад наших греко-католиків, де покращують саму структуру церкви, спрощують взаємовідносини кліру з мирянами, де є такі серйозні освітні заклади, як Український католицький університет, де крім теології можна отримати професію юриста, журналіста, психолога”, – розвинув свою думку Козловський.

Повну версію інтерв’ю Ігоря Козловського НАРОДНІЙ ПРАВДІ читайте тут: РПЦ скоїла дурницю, в Україні починається нова епоха – відомий вчений про томос

Нагадаємо, Ігор Козловський у день Об’єднавчого собору написав “Наша історія твориться на наших очах і за нашою участю” та показав фото з Софійської площі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *