США попередили латвійський банк, який відмивав мільярди Курченка

США дали 60 діб латвійському банку ABLV, який вони запідозрили у справі про відмивання грошей, у тому числі, від о українського бізнесмена-втікача Сергія Курченка.

Про це пише Ліга.нет, з посиланням на LSM.lv.

"Банк ABLV інституціоналізував відмивання капіталів як основу своєї бізнес-практики … Крім того, ABLV, створив умови для трансакції осіб, що причетні до політичної корупції … ABLV не зменшив ризики, пов’язані з цими рахунками, операції з якими включали великомасштабну незаконну діяльність, пов’язану з Азербайджаном, Росією і Україною", — повідомив заступник міністра фінансів США Сигал Манделькер.

13 лютого спеціальне заключення щодо діяльності ABLV було оприлюднене уповноваженими органами США. У заключенні говориться, що Міністерство Сполучених Штатів Америки повідомляє про пропозицію заборонити відкриття або ведення кореспондентських рахунків в США самому ABLV або на його користь.

"Протягом 2014 року, наприклад, український бізнесмен Сергій Курченко перевів мільярди доларів через рахунки своєї підставної компанії в ABLV", — йдеться в документі.

"Ми повні рішучості використовувати наші економічні органи влади для прийняття заходів проти іноземних банків, які ігнорують заходи боротьби з відмиванням капіталів та стають провідниками широкомасштабної незаконної діяльності, включаючи діяльність, пов’язану з програмою збройних сил Північної Кореї та корупцією, пов’язаною з незаконними діями в Росії та в Україні", — підкреслила Манделькер.

У ABLV, є 60 днів, щоб висловити американській стороні свою думку про даний документ. Прес-секретар ABLV Яніс Бунте заявив, що банк не отримав офіційного повідомлення про вжиті в США дії і зараз готує свію відповідь.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *