США планують збільшити експорт СПГ втричі

США за підсумками 2017 року збільшили експорт зрідженого природного газу в 3,6 рази — до 19,7 млрд кубометрів на рік.

Про це свідчать дані Міненерго країни, повідомляє finanz.ru.

Видобуток газу збільшився на 5%, до рекордних 774 млрд куб. З сумарного приросту — 39 млрд кубометрів — половина була продана за кордон у вигляді СПГ.

За рахунок зростання поставок в Мексику і буму СПГ-експорту з терміналу Sabine Pass в Луїзіані — першого в серії експортних портів, які будуються на американському узбережжі, — Штати вперше за 60 років стали чистим експортером газу: його поставки на світовий ринок на 0,4 млрд кубічних футів на день перевищили закупівлі за кордоном.

У 2018 році зростання видобутку газу прискориться більш ніж удвічі, прогнозує Міненерго: виробництво виросте на 11%, до 901,1 млрд кубометрів.

Експорт СПГ буде збільшений втричі, завдяки запуску двох нових терміналів: в 2018 році США планують продавати 31 млрд кубометрів на рік, в 2019-м — 60,59 млрд куб.

За даними на жовтень, найбільшим покупцем американського СПГ став Китай, на який довелося третина всіх поставок.

За даними Bloomberg, домовленість про розширення американської газового експорту в КНР була досягнута на переговорах Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа в квітні. У травні Мінторг США оголосив про підписання двостороннього торговельного угоди, яке розширить доступ американським енергокомпаніям на китайський ринок. Через тиждень Cheniere Energy — піонер американського СПГ-експорту, що відправила в минулому році п’ять танкерів в Китай, — оголосила, що готує довгостроковий контракт з КНР. Другим найбільшим покупцем американського СПГ в минулому році стала Південна Корея (25% всього експорту). Крім того, газ купували Японія, Бразилія, Мексика.

У 2017 році серед європейських країн американський газ купували Іспанія, Італія, Португалія, Туреччина і Польща. Остання оголосила про плани повністю відмовитися від російського газу з 2022 року, коли закінчується контракт з "Газпромом" і перейти на норвезький газ і американський СПГ.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *