РФ вивезла з окупованого Донбасу та продала Європі майже 270 тис. тонн вугілля

У липні з Російської Федерації експортували в країни Європи близько 267 тис. тонн вугілля, нелегально вивезених з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це свідчать дані «Російських залізниць» (РЗД) і Федеральної митної служби (ФТС)

«Найбільшим експортером українського вугілля стала компанія «Газ-Альянс», підконтрольна біглому олігарху Сергію Курченку. У липні з портів вона експортувала понад 50 тис. тонн антрациту. Всі обсяги були нелегально вивезені південноосетинською компанією ЗАТ «Внешторгсервис» і згодом були переоформлені на «Газ-Альянс», — наголошується в повідомленні.

З липня ЗАТ «Внешторгсервис» припинила проходити за накладними РЗД як імпортер вугілля з тимчасово окупованих територій. При цьому компанія продовжує поставляти на окупований Донбас коксівне вугілля і залізну руду. Також компанія вивозить готову металопродукцію.

Ще одна компанія Курченко — «Петролеум капітал» — експортувала з Росії 32 тис. тонн вугілля, попередньо вивезеного з Донбасу. Покупців вугілля встановити не вдалося.

Компанія «Російський антрацит» експортувала близько 34 тис. тонн антрациту. Практично всі обсяги були поставлені на адресу гонконгської Grecoal Limited (підконтрольна братам Олександру і Сергію Мельничукам).

Ще одна компанія, співвласником якої є Олександр Мельничук, — ТОВ «Вугільні технології» — експортувала близько 15 тис. тонн антрациту в липні.

На адресу Yorkland Merchants Limited (зареєстрована в Гонконзі в жовтні 2016 р.) в липні було поставлено понад 29 тис. т українського антрациту. З цього обсягу безпосередньо «РЖД Логістика» поставила офшорній компанії 9 тис. тонн.
Російська ТД «Антрацит», що знаходиться під українськими санкціями, вивезла з Росії понад 31 тис. тонн вугілля. Всі обсяги поставлені для Сarbon and Natural Resources Согр Ltd. ТД «Антрацит» зареєстрована на мешканця Ростовської області Олександра Носко.

Понад 70% вугілля, нелегально вивезеного з окупованого Донбасу до Росії, в подальшому експортують дві компанії, пов’язані з братами Олександром і Сергієм Мельничуками. Перший працює в «ЛНР» «заступником міністра енергетики», другий — легально торгує вугіллям у Україні.

Видання також зазначає, що у 2016 році з окупованих територій до Росії вивезли близько 940 тис. тонн антрациту на суму $36 млн і ще близько 95 тис. тонн інших марок вугілля на $8 млн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *