Путін заявив, що ще не думав про звільнення Сенцова

Путін заявив, що ще не думав про звільнення Сенцова

Президент Росії Владімір Путін заявив, що влада країни поки що не думала про звільнення українського політв’язня та режисера Олега Сенцова.

Про це Путін сказав, відповідаючи на питання під час «прямої лінії», чи можливий обмін режисера на головреда «РИА Новости-Украина» Кіріла Вишинского, якого в Україні звинувачують у держзраді, пише «Медуза».

За словами Путіна, влада Росії «поки не думала» про можливість обміну українського режисера Олега Сенцова на головного редактора «РИА Новини-Украина» Кіріла Вишинского.

Путін цинічно зазначив, що Вишинский був заарештований в Україні за те, «що він журналіст, а Сенцова звинувачють у підготовці теракту».

«Це непорівнянні речі», — заявив президент РФ.

Раніше, під час спільної прес-конференції з французьким президентом Емануелем Макроном, Президент Росії  Путін порекомендував журналістам цікавитись долею затриманого керівника «РИА Новости Украина» Кіріла Вишинского, а не ув’язненого Олега Сенцова.

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

31 травня політв’язень Кремля Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова, але сьогодні стало відомо, що від голодування він відмовився, так як його здоров’я значно погіршилось.

4 червня в ОБСЄ назвали невиправданим вирок українському режисеру, політв’язню Олегу Сенцову, якого у Росії засудили до 20 років позбавлення волі.

Як заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко, Україна готова обміняти 23 засуджених росіян на Сенцова та інших українських політв’язнів.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *