Порошенко запевнив, що не допустить порушення релігійної свободи в Україні

Президент Петро Порошенко запевнив, що проводить достатньо велику роботу, аби не допустити можливих провокацій з порушення релігійної свободи в Україні.

Про це він заявив в ефірі другої програми циклу документального проекту «Різдвяні зустрічі з Президентом» на телеканалі «Україна», повідомляє «Укрінформ».

«Я роблю достатньо велику роботу, щоб цих провокацій не допустити. Я зустрічався і з патріотичним організаціями, з їх лідерами, і з народними депутатами і предстоятелями церкви московського патріархату. Для чого? Друзі, не робіть нічого, хочете молитися – моліться, треба вам щось захистити – скажіть, будь ласка, яка кількість і я дам стільки бійців Національної гвардії, які захистять ту церкву, за яку ви переживаєте», – зазначив Порошенко.

Він також запевнив, що держава не втручатиметься у процес переходу парафій у ПЦУ та інші церковні справи, але реагуватиме, якщо буде порушення закону.

«Якщо мова йде про те, що людина в рясі загрожує безпеці держави з точки зору або підготовки терористичних актів, або шпигунства на користь іноземної держави – це кримінальний злочин і вона буде відповідати не як священнослужитель чи прихожанин того чи іншого храму, а як кримінальний злочинець, з дотриманням всіх процедур, із судовим процесом з адвокатом», – підкреслив глава держави.

Участь у другій частині проекту «Різдвяні зустрічі з Президентом» взяв військовий капелан, отець Леонтій Никитенко з родиною.

Як повідомлялося, під час об’єднавчого собору 15 грудня предстоятелем Православної церкви України обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. 6 січня він отримав Томос про автокефалію Православної церкви України з рук Вселенського патріарха Варфоломія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *