Обсяги видобутку газу в Україні зросли на 3,6% від початку року

Власний видобуток газу за перші 4 місяці 2019 року в Україні зріс на 3,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Про це, спираючись на аналітичні показники Укртрансгазу, передає Громадське.

Загалом в Україні за перші чотири місяці видобули 7,015 мільярда кубометрів газу. Більшість українського газу видобула державна компанія Укргазвидобування, що входить до групи Нафтогазу – близько 5,14 мільярда кубометрів.

Водночас найбільший приріст у видобутку газу показала «Укрнафта», яка належить Нафтогазу та компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським. Її обсяги видобутку зросли на 11,2%.

Раніше повідомлялося, що китайська експортна агенція надала Нафтогазу страхове покриття на 1 мільярд доларів, що дозволить Нафтогазу залучити у китайських інвесторів інвестиції на цю суму без залучення державних чи інших гарантій

Фінансування планували залучити двома траншами: на 160 мільйонів доларів та 800 мільйонів доларів. Кошти планують витратити на збільшення видобутку газу в Україні.

Зазначимо, що збільшення обсягів власного видобутку газу було однією з умов продовження контракту між урядом і чинним головою компанії Андрієм Коболєвим.

20 березня в уряді продовжили контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році. Водночас Кабмін звузив повноваження наглядової ради Нафтогазу, залишивши за собою право звільняти голову компанії (раніше це могла зробити лише наглядова рада).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *