На упаковках ліків з’явиться спеціальне маркування, що дозволить перевірити їх на оригінальність, – Супрун

Вже з осені цього року на упаковках ліків з’явиться спеціальне маркування. За ним можна буде перевірити оригінальність препарату. А наприкінці року пацієнти зможуть самостійно перевіряти ліки за допомогою мобільного додатку.

Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив для цього постанову, повідомила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Супрун розповіла, як працюватиме кодування:

  • На упаковці ліків буде надруковано спеціальний 2D код. Його наноситимуть під час виробництва на заводі, а дані про це будуть в єдиній державній системі проведення моніторингу обігу лікарських засобів.
  • Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши цей код через мобільний додаток. Наразі його розробляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Очікуємо, що він стане доступним наприкінці року.
  • Після сканування на екрані з’явиться інформація про ліки – зокрема чи препарат не є фальсифікований, протермінований чи завезений до країни з порушенням норм.

Крім того, за її словами, кодування дозволить відстежувати весь ланцюжок постачання ліків – від виробництва чи імпорту, до продажу в аптеці. Це також допоможе вчасно реагувати на порушення. Всі транзакції будуть включені в загальну базу даних, включаючи серію ліків і дату виробництва.

«Більшість іноземних препаратів, що продаються в Україні, мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже також придбали необхідне обладнання і кодують свої ліки. Поступово до цього приєднуватимуться все більше українських виробників. Водночас перевірка ліків на підробку стане доступнішою для всіх українців через додаток», – зазначила медик.

Супрун наголосила, що ця постанова є важливою частиною Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.

«Будьте уважні, щоб захиститися від підробок. Не купуйте ліки через інтернет, приймайте їх лише за рекомендацією лікаря, та уважно вивчивши інструкцію. В разі, якщо відчуваєте, що ліки не діють чи викликають побічні ефекти – якнайшвидше зверніться до свого лікаря», – резюмувала Супрун.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я України з 2015 року почало здійснювати централізовані закупівлі ліків за державний кошт через міжнародні організації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *