Місячне затемнення 16 липня: пряма трансляція

У ніч з 16 на 17 липня жителі багатьох куточків Землі, в тому числі й України, зможуть побачити так зване приватне місячне затемнення.

Річ у тім, що супутник нашої планети в ході свого руху по орбіті зануриться в південну частину земної тіні. Це буде останнім у найближчі шість років місячним затемненням з істотним затемненням Місяця, яке можна буде спостерігати з території Східної Європи, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Напівтіньове місячне затемнення почнеться в 21:43 за київським часом. В 23:01 подія перейде у фазу часткового затемнення, і до 00:31 досягне свого піку. Всього тривалість тіньового затемнення в ніч з 16 на 17 липня складе 1 годину 58 хвилин.

Крім того спостерігати явище зможуть жителі Австралії, Африки, Південної Америки, більшої частини Європи і Азії.

Онлайн-трансляція розпочнеться сьогодні, 16 липня, о 21:30.

Місячне затемнення – це момент, коли Місяць ховається в тіні Землі і ми його не бачимо повністю (повне місячне затемнення) або частково (приватне). В ході цього рідкісного явища Земля розташовується на лінії між Місяцем і Сонцем. Супутник забарвлюється характерним червоним відтінком. Пояснюється це тим, що відбиваються від Місяця сонячні промені, що проходять по дотичній до земної поверхні, розсіюються в атмосфері планети і частково відбиваються назад до поверхні Місяця. Земна атмосфера найбільш прозора для променів червоно-помаранчевої частини світлового спектру, що відображає поверхню супутника.

Астрологи стверджують, що таке подібне місячне затемнення відбудеться лише через 6 років – 7 вересня 2025 року. В цей час можна буде побачити повне місячне затемнення. Супутник планети повністю забарвиться в червоний колір.

Нагадаємо, нещодавно ми публікували красиві кадри сонячного затемнення, які зняли астронавти з космосу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *