Лукашенко дав згоду на «загальний рубль» з Росією з емісійним центром в Петербурзі

Лукашенко дав згоду на «загальний рубль» з Росією з емісійним центром в Петербурзі

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що вважає за можливе створення в Союзній державі єдиної валюти, яка повинна являти собою не російський, а "загальний рубль".

"Сьогодні нам пропонують валюту. Він (президент Росії Владімір Путін ) мені риторично каже — звичайно ж, це буде рубль. Я говорю — звичайно, рубль. І у вас рубль, і у нас рубль. Навіщо нам талер? Питання не в цьому. Це буде не російський чи білоруський рубль, це буде наш спільний рубль, якщо він буде", — цитує Лукашенка Інтерфакс-Україна.

За його словами, ключовим питанням при обговоренні можливості введення єдиної валюти в Союзній державі є проблема емісійного центру. "І головне — емісійний центр. Він мені каже: ну що, в Мінську буде? Я кажу — ні, в Смоленську. Так відреагував. Нехай буде в Пітері, батьківщина президента Росії, моє улюблене місто — Ленінград, Петербург нині. Нехай там буде ", — передав Лукашенка свій діалог з російським президентом.

Білоруський лідер висловив упевненість, що у РФ немає наміру інкорпорувати Білорусь.

"Ніяких замашок з боку президента Росії на те, що треба Білорусь інкорпорувати або включити до складу Росії, ні разу не почув. Навіть настрою такого не було, я б відчув це", — сказав Лукашенка.

"Тому я вам щиро і чесно кажу — немає ніяких намірів поглинути Білорусь", — додав він.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *