Космічний гість з минулого: Землю вдарив загадковий метеорит

В Антарктиді знайшли метеорит старше, ніж Сонячна система. Такий висновок зробили фахівці з групи дослідників Арізонського університету, які вивчали зразок.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Вокруг света“, в небесному тілі виявили частинки зірки, яка вибухнула ще до появи Сонячної системи.

Дослідники кажуть, що метеорит складається переважно з графіту і відрізняється надзвичайно високим вмістом ізотопу вуглецю (вуглець-13).

Це дало вченим можливість припустити, що метеорит з’явився в результаті вибуху нової, який відбувається в тісних подвійних системах, які складаються з білого карлика і зірки-компаньйона (перший поглинає речовину другої).

Один з авторів дослідження П’єр Хенекур називає такі знахідки “досонячними зернами”, які допомагають зрозуміти, як з якого матеріалу побудована наша Сонячна система.

На жаль, знайдений в Антарктиді зразок занадто маленький, що заважає визначити його вік. Однак, як стверджує інший вчений Томас Зега, якщо жителі Землі все-таки зможуть визначати вік подібних об’єктів, це дасть краще уявлення про те, що запустило формування Сонячної системи.

Космічний гість з минулого: Землю вдарив загадковий метеорит

Нагадаємо, в NASA визначилися з новим місцем висадки астронавтів на Місяць. Як відомо, люди ніколи ще не висаджувалися на Південному полюсі Місяця, хоча за останніми даними ця місцевість багата льодовими відкладами.

Нещодавно планетологи висунули нову версію походження природного супутника Землі — Місяця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *