Брудні гроші з Росії вдарили по Данії відтоком капіталу на $ 16 млрд

Брудні гроші з Росії вдарили по Данії відтоком капіталу на $ 16 млрд

Скандал навколо відмивання коштів, в який виявився втягнутий Danske Bank, в минулому році, призвів до відтоку капіталу з Данії і міг побічно вплинути на монетарну політику країни.

Про це йдеться в статті Bloomberg, передає finanz.ru.

За оцінкою центробанку в Копенгагені, в минулому році нерезиденти вивели з банківських акцій в кронах приблизно $ 3 мільярди. На цей розпродаж звернув увагу регулятор, чиїм основним є підтримка прив’язки датської валюти до євро. А оскільки Danske є найбільшим банком Данії, ця сума, швидше за все, відображає "відсутність довіри" через справу щодо відмивання коштів, зазначає центробанк країни.

Втім, навіть наймасштабніший в Європі скандал навколо відмивання коштів не зміг позбавити крону привабливості. Данія зберігає негативні ставки довше, ніж будь-яка інша країна світу, і довгостроковий попит на крону змушує датського регулятора утримувати більш низькі процентні ставки, ніж у Європейського центробанку.

У середу центробанк країни опублікував дані, що свідчать про те, що іноземні інвестори в минулому році продали активи в кронах на суму, еквівалентну близько $ 16 мільярдів. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *