Обсяги видобутку газу в Україні зросли на 3,6% від початку року

Власний видобуток газу за перші 4 місяці 2019 року в Україні зріс на 3,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Про це, спираючись на аналітичні показники Укртрансгазу, передає Громадське.

Загалом в Україні за перші чотири місяці видобули 7,015 мільярда кубометрів газу. Більшість українського газу видобула державна компанія Укргазвидобування, що входить до групи Нафтогазу – близько 5,14 мільярда кубометрів.

Водночас найбільший приріст у видобутку газу показала «Укрнафта», яка належить Нафтогазу та компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським. Її обсяги видобутку зросли на 11,2%.

Раніше повідомлялося, що китайська експортна агенція надала Нафтогазу страхове покриття на 1 мільярд доларів, що дозволить Нафтогазу залучити у китайських інвесторів інвестиції на цю суму без залучення державних чи інших гарантій

Фінансування планували залучити двома траншами: на 160 мільйонів доларів та 800 мільйонів доларів. Кошти планують витратити на збільшення видобутку газу в Україні.

Зазначимо, що збільшення обсягів власного видобутку газу було однією з умов продовження контракту між урядом і чинним головою компанії Андрієм Коболєвим.

20 березня в уряді продовжили контракт з Андрієм Коболєвим на рік, але конкурс на голову компанії проведуть у 2020 році. Водночас Кабмін звузив повноваження наглядової ради Нафтогазу, залишивши за собою право звільняти голову компанії (раніше це могла зробити лише наглядова рада).